SİYASİ NEZAKETİN ÖNEMİ
Halil KOCAKABAK

Halil KOCAKABAK

Gönül Dili

SİYASİ NEZAKETİN ÖNEMİ

10 Mart 2019 - 18:13

Merhaba kıymetli okurlarım yaklaşan 31 mart yerel seçimleri sürecinde hemen hemen bir çok bölgede Parti Genel Merkezlerinin tensipleriyle Belediye Başkan adayları netleşiyor.

Buna dayalı olarak İlçelerde hummalı ve yoğun çalışmalar başlatıldığını gözlemledim her insanın davasına ideolojisine sahip çıkması çok güzel bir şey kutlarım siyaset bambaşka bir kulvar temennim odurki heyecan rekabet ve nezaket çerçevesinde tüm bu çalışmalar yapılsın, aynı evden bile fatklı siyasi görüşte insanların çıkması bir Demokrasi örneği ve gerçeğidir mühim olan bizlerin siyasi görüşlerimiz her ne olursa olsun yine aynı o bölgenin insanları olarak kalacağımızı unutmadan bu çalışmaları yapmamız.

Belediye Başkan Adaylarımızdan projelerini görmek isteyelim o bölgenin sevilen insanı olmaları her ne kadar yerelde önde tutlsada bu onların dürüst kişiliklerinden ileri gelir ama sadece bunlar seçim kazanmalarına yeterli olmaz.

Farklı şeyler söylenebilir olmayan bir şey olmuş gibi gösterilip parti içerisindeki arkadaşlarımızın karşı siyasi görüşteki partili veya adayına karşı tahrik ortamı yaratılabilir tüm bunlara hazırlıklı olup nezaketi ön planda tutarak bu süreçleri aşarız.

Her ne olursa olsun yöneticiler o bölge Halkı'nın hepsinin Başkanıdır bunu unutmadan çok dikkatli çalışmalar yapmak lazım siyasi görüşlerimizin farklılığı Demokrasi özgürlüğü ve zenginliğimizdir.

Hiç kalp kırmadan heyecanınızdan bir şey eksik etmeden bu sürecin sağ salim tamamlanmasını diliyorum çünkü seçimler bittiğinde sizler yine yüz yüze bakacaksınız şimdiden tüm Belediye Başkan ve Muhtar Adaylarımıza başarılar diliyor ve Devletimize Milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum İnşallah.

Halil KOCAKABAK

23.01.2019

YORUMLAR

  • 0 Yorum