Halil KOCAKABAK

Halil KOCAKABAK

Gönül Dili

EŞ OLMAK

18 Şubat 2020 - 11:01

Ne hayaller ne umutlar sonrasında bir enkazdan geriye kalanlar.

Son zamanlarda şu sözleri öylesine çok duymaya başladıkki "Nasıl bir toplum oluyoruz biz" ben bu sözleri söylemeyeceğim çünkü insanlıktan nasip almamış azınlığı asla genele maledemem.

Bir Anne Baba nelerle bir evlat yetiştiriyor doğuyor dünyaya geliyor bebekliği hasta olup düşe kalka yürümeye başlaması biraz büyüyünce okul cağları hayalleri daha küçücük bir çocukken Anne ve Babasının onun için gelecekle ilgili o güzel umut dolu hayalleri, sonra yetişkin cağları kınalı ellerle Baba ocağından eşinin yanına yuva kurmak çocuklarının olması ve güzel yarınlar için iyi nesiller yetişmek adına o Baba evine hüzünlü veda edişi.

Düşünün bir kere hayata gözlerini açtığında yanında olan insanlardan size olan güveni sevgisi ve umutlarıyla ayrılıyor ve bir ömür boyunca sizinle yaşamayı tercih ediyor, bu ne kadar büyük bir fedakarlıktır böyle. Peki ya bazı kendini bilmezler belki erkek ama adam olmayanlar bu büyük fedakarlığı ne olarak görüyor acaba ? Hiçmi duygu yok hiçmi vijdan yok önüne sofranı koyan, üstünü başını yıkayan yaşadığın ortamı temiz tutan hastalığında baş ucunda biten soy adını alan senden evlatlar dünyaya getiren o fedakar kadınlara nasıl el kaldırırsınız ? Yazıklar oksun! saydıklarımın hiç birini yapmamış olsa bile bir kadının bir insanın şu kısa hayatta ömrünün geriye kalan kısmında seninle ev arkadaşı yol arkadaşı olmayı seçmesi bile o insana her an minnettar kalmaya yetecek bir sebeptir.
 

Kadına şiddet olayları başka boyutlara sıçramaya başladı. Hiç kimse kullandığı uyuşturucu maddelerin arkasına sığınmasın o kaçış yolu olur sadece çünkü ne yapıyorsan sen bilinçle yapıyorsun içmeyi isteyerek başlıyorsun mesela. Devletimiz bu tür maddeleri üreten Ülkeye sokan satışını yapan her kim varsa cezalarını dahada arttırsın bu konuda asla taviz olmasın.
 

İyi insanların yaşadığı yerlerden onları hiç temsil etmeyen insanda çıkabilir bu o bölgenin genelini asla temsil etmez. Bir kasada çürük meyvanın çıkması gibi, çürük meyva atılır ve diğer meyvalarda israf edilmekten kurtulur.

Halil KOCAKABAK

YORUMLAR

  • 0 Yorum