ALINGAN DOLUNAY
Akande BİDAV ÖZARSLAN

Akande BİDAV ÖZARSLAN

ALINGAN DOLUNAY

25 Aralık 2020 - 16:16

2020 yılını toplumsal ve hatta global anlamda büyük bir dönüşüm yılı olarak hafızalarımıza kazıyarak kapattığımız bu hafta gökyüzünde bir dolunay gerçekleşiyor. 

Dolunay zamanları duygusal anlamda bir tamamlanma , dengeyi kurmak çabası veya üstü örtülen konuların açığa çıkmasıyla ifade edilir. 

30 Aralık sabah saat 6.28 de Yengeç Burcunun 8 derecesinde gerçekleşecek olan dolunay öncelikli olarak kadınlarla ilgili geçmiş konuları gündeme getireceğe benziyor. Duygusal anlamda beslendiğimiz kişi veya alanlarla ilgili bir sorgulama dönemi diyebilirim. Ben - Sen dengesi Irade - Dürtüsellik kapsamında yansıyabilir. Irademizi ortaya koyalım derken duygusal ihtiyaçlarımız daha baskın gelebilir. 
Içimizdeki " Harekete geç , üret , ortaya bir ürün koy. " diyen tarafımızı baskılayan maddi - manevi değer çatışması oldukça kafa karıştırıcı. 

Yılın son haftası ve 2021 'in ilk haftasi arasında etkili olacak olan bu dolunay enerjisinde içimizdeki çocuğun absürd, sıradışı ve çılgın fikirleri yolumuza ışık tutabilir. Tabii bunu fark edip , o çocuğu duyabilene. Belki de çözülmez dediklerimizin ilacı, o hep susturduğumuz çocuğun tatlı dilinde saklıdır.

Dolunay etkili günlerde eski ilişkiler , sanki gökyüzünde bir Merkür ya da Venüs Retrosu varmış gibi , yaşamınıza bir şekilde dahil olmak isteyebilir. Ancak iletişim hatları oldukça gergin ve zihinler kaygılı. 
Doğum haritanizda 5 - 11 derece Yengeç ve Oğlak Burcunda kişisel gezegenleriniz varsa , sizler yukarıda bahsettiğim genel etkileri oldukça bireysel alabilirsiniz. 

Akrep , Balık , Boğa veya Başak Burcunda kişisel gezegenleriniz varsa , dolunay enerjisinin olağan akışta ve oldukça destekleyici hissedebilirsiniz.

Koç veya Terazi Burcunda kişisel gezegenleriniz varsa, şartları zorlama / zorlanma hissedebilirsiniz.
Yay , İkizler veya Kova burcunda kişisel gezegenleriniz varsa dolunay etkilerini belki de bariz bir biçimde hissetmeden geçireceksiniz.

Hepinize sağlıklı , huzurlu , bereketli ve farkındalık kazanacağınız bir hafta dilerken  2021 yılının bütünün hayrına şifalar getirmesini de can-ı gönülden istiyorum.

Akande Bidav Özarslan
AdigeAstroloji
Instagram hesabı : @adigeastroloji
E-mail : akandebidavastroloji@gmail.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum